قفل گذاری ویدئو های آنلاین

ایمن ترین روش جلوگیری از دانلود و اشتراک ویدئو های آنلاین

امروز با استفاده روز افزون از فضای مجازی و بستر اینترنت، رفته رفته استفاده از لوح های فشرده کمتر شده و بالا رفتن سرعت اینترنت های خانگی و همراه استفاده از اینترنت در امر آموزش را پر رنگ تر می نماید.

در این راستا اهمیت قفل گذاری و جلوگیری از به اشتراک گذاری ویدئو های آموزشی همچنان حائز اهمیت است. ایمن گستر نوین با ارائه شیوه ای نوین در جهت قفل گذاری ویدئو های پخش آنلاین با بالاترین امنیت و کم ترین هزینه این امکان را برای تولید کنندگان محتوای آموزش آنلاین فراهم نموده است.

قفل آنلاین این امکان را برای شما فراهم می نماید تا محصول شما بصورت تک کاربره در اختیار خریداران قرار بگیرد. مشتری پس از انجام واریز وجه و یا پرداخت آنلاین هزینه محصول آموزشی ، یک پلیر با حجمی اندک را دانلود نموده و با استفاده از شماره سریال منحصر به فرد که شما در اختیارش قرار می دهید پلیر را فعالسازی می نماید. این فعالسازی فقط برای یک کامپیوتر انجام می پذیرد.

پس از فعالسازی پلیر مخصوص از طریق لینک فیلم که در مکانی آپلود شده است شروع به پخش آنلاین ویدئو خواهد کرد. این لینک به صورت رمزنگاری شده در داخل پلیر قرار دارد.

در صورت استفاده از سرورهای داخلی برای آپلود ویدئوها بهای مصرف اینترنت خریداران جهت مشاهده ویدئوها نیم بها خواهد بود.

فعالسازی فقط بر روی یک کامپیوتر و از طریق شناسه سخت افزاری آن دستگاه انجام خواهد شد. پس از تعویض ویندوز کاربر می تواند با استفاده از همان سریال قبلی پلیر را بر روی همان سیستم فعالسازی نماید و مشکلی از این بابت نخواهد داشت.

نحوه قفل گذاری به این صورت است که پس از ثبت پنل نرم افزار قفل آنلاین در اختیار شما قرار داده می شود. با وارد کردن لینک ویدئو ها به ازای هر ویدئو یک فایل اجرایی کم حجم تولید می شود. حال می توان فرآیند را طوری تعریف کرد که همگی فایل ها با یک سریال فعال شوند و یا اینکه هر فایل جهت فعالسازی سریال جداگانه ای از کاربر بخواهد.

پس از تولید فایل های اجرایی آن ها را برای دانلود کاربران آپلود می کنیم. کاربران برای باز کردن محصول آموزشی نیاز به شماره سریال خواهند داشت که پس از واریز وجه در اختیارشان قرار می دهید. هر سریال فقط یک کامپیوتر را جهت نمایش فیلم ها فعالسازی خواهد کرد.

جهت بهتر متوجه شدن شیوه قفل گذاری آنلاین صفحه آموزش قفل گذاری آنلاین را مطالعه نمایید.

مزایای قفل آنلاین:
1- بدون نیاز به مراجعه حضوری و در اخیتار قرار دادن ویدئوها جهت قفل گذاری
2- قابلیت آپدیت و ایجاد تغییر ویدئو های قفل گذاری شده با آپلود و جایگزین کردن ویدئو
3- عدم نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای قفل گذاری پکیج های متفاوت. افتتاح یک پنل و قفل گذاری پکیج های آموزشی متفاوت
4- قفل گذاری و اجرا در سریع ترین حالت ممکن
5- حذف هزینه های تولید دی وی دی ، مشکلات خرابی و ناخوانایی دی وی دی ، حذف هزینه های ارسال
6- امنیت بالاتر نسبت به قفل گذاری بر روی دی وی دیامکانات قفل آنلاین:

1- آنتی اسکرین رکورد نرم افزاری:
یکی از ساده ترین راهکارهای کپی برداری از محصولات ویدئویی ضبط تصویر مانیتور توسط نرم افزارهای اسکرین رکورد (کمتازیا ، اسنگ ایت و ... ) می باشد. قفل آنلاین قابلیت شناسایی و جلوگیری از فعالیت این گونه نرم افزارها را دارد.


2- جلوگیری از کپچر سخت افزاری:
با استفاده از کارت کپچرهای سخت افزاری می توان تصویر مانیتور را از طریق یک دستگاه جانبی ذخیره کرد. قفل آنلاین با شناسایی هر نوع دستگاه کپچر که به پورت های HDMI و یا RGB متصل باشد از پخش محصول آموزشی جلوگیری نموده و امکان کپچر سخت افزاری را به کاربر نخواهد داد.


3- آنتی ویرچوال ماشین:
نرم افزارهای ویرچوال ماشین تصویری از ماشین فعالسازی شده را به یک دستگاه دیگر منتقل می کنند. سپس دستگاه ثانویه بدون فعالسازی می تواند برنامه را اجرا نماید. سیستم آنتی ویرچوال ماشین تعبیه شده داخل قفل آنلاین اجازه این فرآیند را نخواهد داد.


4- ثبت مک آدرس و مدل سیستم:
مشخصات مک آدرس و مدل کامپیوتر شخصی هر کاربر داخل پنل ذخیره می شود. در نتیجه هیچ کس نمی تواند این ادعا را داشته باشد که سیستمش پس از تعویض ویندوز فعال نشده ولی سیستم همان سیستم است.


5- نمایش سریال روی فیلم:
از طریق این امکان حتی فیلم برداری با استفاده از موبایل و هندی کم غیر ممکن می شود. شناور بودن سریال کاربر بر روی تصویر این امکان را به شما می دهد تا شخص متخلف را شناسایی کنید. شماره سریال کاربر هر چند دقیقه یکبار از وسط تصویر عبور خواهد کرد.


6- امکان غیر فعالسازی مشتری:
شاید بنابر دلایلی قصد داشتید امکان دسترسی یک مشتری به ویدئو ها را غیر فعال کنید. شما می توانید هر زمان لازم دانستید فعالسازی سیستم مشتری را غیر فعال کنید.