قفل فعالسازی تک کاربره

قفل فعالسازی بصورت تک کاربره دارای سامانه پیامک ، تلفن گویا و فعالسازی از طریق اینترنت

قفل نرم افزاری فعالسازی تک کاربره (اینترنتی پیامکی تلفنی)

بصورت خلاصه پایه و اساس قفل نرم افزاری فعالسازی محدود کردن کاربر برای اجرای محصول در یک کامپیوتر میباشد.
در این شیوه قفل گذاری که امروزه بسیار رایج و مورد پسند تولید کنندگان محتوای آموزشی دیجیتال میباشد، پکیج مورد نظر که ممکن است شامل یک لوح و یا چندین لوح باشد (cd و یا dvd) با استفاده از یک شماره سریال فعال شده و اجازه دسترسی کاربر به محتوای آموزشی را میدهد. البته این بدین معنا نیست که پس از فعالسازی می تواند اطلاعات را دخل هارد کپی کند.

البته با استفاده از این شیوه قفل گذاری می توان فایل ها و پکیج های آموزشی دانلودی را قفل گذاری کرد و نیازی نیست لزوما قفل گذاری بر روی سی دی و یا دی وی دی بصورت فیزیکی انجام شود.
از امکانات برتر این نوع قفل امکان جمع آوری اطلاعات کاربرانی که اقدام به خرید لوح های شما نموده اند شامل نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل آدرس میباشد، که میتواند در پشتیبانی هرچه بهتر و ارسال تبلیغات و اطلاع رسانی جمعی در مورد محصولات جدید به شما یاری برساند.

از مزایای بسیار برتر این نوع قفل گذاری امکان اعمال قفل بر روی محصول شما از راه دور (داخل کامپیوتر خود شما) بوده که قاعدتا مسئله بعد مصافت و همچنین معضل خارج نشدن اطلاعات از داخل کامپیوتر شما را حل مینماید.


کاربر پس از قراردهی لوح آموزشی داخل دستگاه فقط یک فایل اتوران داخل لوح خواهد دید. با اجرای فایل پنجره ای ظاهر میشود که چهار شیوه مختلف را جهت فعالسازی و اجرای پکیج به کاربر معرفی مینماید.

کاربر از طریق هر کدام از یک شیوه ها که در پایین شرح داده شده اقدام به فعالسازی نماید، کد خروجی دستگاه که همان کد شناسایی کامپیوتر شخصی کاربر است دریافت شده و در مقابل رمز عبور برای او ارسال میگردد. رمز عبور هر کامپیوتر یک رمز منحصر به فرد بوده که فقط همان کامپیوتر را برای اجرای لوح مجاز مینماید. واگذاری رمز منوط به این است که کاربر یک شماره سریال معتبر و منقضی نشده (قبلا استفاده نشده) که معمولا داخل بسته بندی و یا روی لوح چسبانده شده است را هنگام فعالسازی وارد نماید.


توضیح شیوه 1: فعالسازی اتوماتیک

در این روش ساده در صورتی که کامپیوتر مشتری به اینترنت متصل باشد کافی است کاربر شماره سریال چسبانده شده داخل پکیج را وارد کرده تا فعالسازی در پشت صحنه برنامه اتفاق بیافتد.


توضیح شیوه 2: فعالسازی از طریق تلفن گویا

در این شیوه کاربر با شماره تلفن قید شده داخل برنامه تماس گرفته در مرحله اول با وارد کردن شماره سریال چسبانده شده داخل بسته آموزشی اعتبار سنجی میشود. در مرحله دوم کد خروجی کامپیوترش که در همان صفحه مشاهده میکند را وارد نموده و رمز عبورش را دریافت میکند.


توضیح شیوه 3: فعالسازی پیامکی

در این روش کاربر شماره سریال معتبر و کد خروجی (شناسه کامپیوتر) دستگاهش را به شماره سامانه پیامکی ارسال نموده و رمز عبور برایش پیامک خواهد شد.


توضیح شیوه 4: فعالسازی دستی

در این روش نیز کاربر با مراجعه به وب سایت شما شماره سریال و کد خروجی را وارد نموده و رمز عبور را دریافت مینماید. از مزایای این شیوه بالا بردن آمار بازدید وب سایت شما میباشد.


نکته:
1- در روش های اتوماتیک ، پیامکی و دستی کاربر هنگام فعالسازی نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل آدرس خود را وارد مینماید.

2- کاربر از طریق هر کدام از شیوه ها اقدام به فعالسازی نماید مشخصاتش در سرور مرکزی ثبت شده و اقدام مجدد از طریق دیگر سامانه ها جهت دریافت رمز برای سیستم دیگر مقدور نخواهد بود.
3- در صورت تعویض سیستم عامل کاربر میتواند مجددا از سامانه استفاده کرده و در صورتی که سخت افزار سیستم خود را تغییر نداده باشد رمز عبور مربوط به کامپیوتر خود را دریافت نماید.

قفل های فروش آنلاین:
جهت قفل گذاری محصولاتی که به صورتی دانلودی ارائه می شوند می توایند از همین سیستم قفل گذاری استفاده نمایید. بدین صورت که کاربر پس از خرید آنلاین و پرداخت هزینه شماره سریال فعالسازی را دریافت کرده و اجازه استفاده از محصول دانلود شده در کامپیوتر شخصی خود را دارد. ولی اجازه قرض دادن به دیگران و پخش محصول در فضای اینرنت از او گرفته می شود.