قفل ویدئو پلیر

قفل دی وی دی های قابل پخش در سینمای خانگی بصورت ضدرایت ضدکپی

قفل گذاری دی وی دی های تصویری ویدئو پلیر پخش در سینمای خانگی

اجرای قفل ضد رایت ضد کپی ویدئو پلیر به علت حساس بودن دستگاه های پخش خانگی یکی از سخت ترین و پیچیده ترین قفل گذاری های موجود در بازار قفل گذاری است.

ایمن گستر با استفاده از سابقه و تجربه خود توانسته است این نوع قفل را با ادغام دو روش قفل نرم افزاری و قفل سخت افزاری پیاده سازی کند. مرحله نرم افزاری جهت جلوگیری از کپی شدن فیلم داخل هارد بوده و مرحله سخت افزاری که به صورت لیزر دی وی دی پیاده می شود لوح را از رایت مستقیم محفوظ میدارد.

مرحله نرم افزاری: در این مرحله که در واقع آن را تهیه مستر قفل نامگذاری می کنیم دی وی دی مستر این آمادگی را پیدا می کند که پس از تکثیر لیزر لاک بر روی آن اعمال شود و در ضمن آن با استفاده از سیستم تقسیم فایلی به تعداد ترک های داخل دی وی دی افزوده شده و از لحاظ حجمی کلیت دی وی دی بصورت مجازی تقریبا دارای 800 گیگ فایل خواهد بود.
در این مرحله هرگز تغییری در اجرای لوح مثلا در بخش منو و یا زمان بندی پخش فایل ها ایجاد نخواهد شد.

مرحله سخت افزاری: این مرحله که پس از تکثیر اعمال می شود همان لیزر لاک یا قفل سخت افزاری است که با دستگاه بصورت یک خط هلال مانند روی تک تک دی وی دی ها گذاشته می شود.
خط گذاشته شده بر روی دی وی دی ها از نظر عمق و فاصله از مرکز بصورت میلیمتری حساس میباشد. از این رو تا کنون شخص یا شرکتی به جز ایمن گستر نتوانسته این نوع قفل را پیاده سازی نماید.

البته حالت های دیگری برای قفل گذاری ویدئو پلیر در بازار موجود است که ایرادات خاص خود را داراست. برای مثال یک نوع قفل که هم اکنون در بازار موجود است احتیاج به تکثیر از روی ایمیج بوسیله کامپیوتر را دارد که این نکته سرعت پایین در تولید را به همراه خواهد داشت و یا اجباراً شخص قفلگذار خودش تکثیر را به عهده می گیرد البته با هزینه چند برابری. و یا اینکه کارفرما حتما باید به شیوه استمپر لوح های خود را تکثیر کند که الزام تولید حداقل 1000 عدد از هر لوح را برای کارفرما به همراه دارد. در ضمن در این گونه شیوه ها هزینه قالب استمپر نیز به هزینه قفل گذاری اضافه میگردد.

از مزایای قفل ویدئو پلیر ایمن گستر به غیر از امنیت مناسب سرعت در تولید، عدم محدودیت حداقل و حداکثر در تعداد تولید، عدم نیاز به نصب هیچگونه پیش نیاز برای پخش در کامپیوتر و هزینه مناسب را می توان نام برد. نکته: لازم به ذکر است قفل ویدئو پلیر به علت محدودیت های زیاد، سیستم ضد اسکرین کپچر را نداشته و نسبت به قفل های فقط قابل پخش در کامپیوتر از امنیت پایین تری برخوردار هستند.

زمان تقریبی لیزر هر 1000 لوح فقط و فقط 40 دقیقه می باشد.
احتمال خرابی لوح 1 عدد در 10000.