قفل نرم افزاري

پيشرفته ترين امکانات قفل نرم افزاري بصورت تک کاربره داراي سامانه پيامک ، تلفن گويا و فعالسازي از طريق اينترنت

قفل سخت افزاري

اعمال قفل هاي سخت افزاري توسط دقيق ترين دستگاه هاي ليزر دي وي دي جهت جلوگيري از کپي غير مجاز از محتواي آموزشي.

چاپ سي دي

ارائه خدمات چاپ و رايت سي دي و دي وي دي با بالاترين کيفيت تکثير با قيمت هاي کاملا رقابتي، تحويل در اسرع وقت

بررسی و توضیح چند شیوه متدوال قفل گذاری


قفل نرم افزاری به شیوه فعالسازی
در این شیوه از قفل گذاری محتوای آموزشی از طریق یک شماره سریال منحصر به فرد محافظت و از نصب برنامه آموزشی در چندین سیستم متفاوت جلوگیری می نماید.

در ابتدا کد سخت افزاری دستگاه ( که معمولا شناسه هارد دیسک اصلی ، شماره سریال مادر بورد و یا شماره سریال سی پی یو می باشد) شناسایی شده و توسط برنامه قفل در ازای آن کد سخت افزاری یکتا یک رمز بخصوص ایجاد می شود. کاربر جهت دسترسی به محتوای آموزشی باید شماره رمز را داشته باشد.

کاربر با داشتن شماره سریالی که از قبل استفاده نشده و معتبر است قادر به دریافت این رمز از سرور مرکزی می باشد. دسترسی به سرور از چهار شیوه امکان پذیر است.

1- فعالسازی اتوماتیک:
در صورتی که رایانه کاربر به اینترنت متصل باشد با وارد کردن شماره سریال بسته آموزشی (که یکتا و یک بار مصرف است) در پشت صحنه به سرور متصل شده سریال و کد سخت افزاری سیستمش در اختیار سرور قرار می گیرد.
سرور مرکزی بعد از بررسی و ثبت اطلاعات (ثبت شماره سریال ، نام خانوادگی ، شماره تماس ، ایمیل آدرس ، مشخصات دستگاه) رمز را برای نرم افزار قفل ارسال می نماید. نرم افزار قفل رمز را دریافت کرده و در داخل رجیستری سیستم عامل ذخیره می کند تا برای دسترسی های بعدی نیازی به اینترنت و سرور مرکزی نداشته باشد.

2- فعالسازی پیامکی:
کاربر می تواند از طریق ارسال شماره سریال بسته آموزشی و کد سخت افزاری سیستمش به سامانه پیامکی اقدام به دریافت رمز عبور نماید.

3- فعالسازی تلفنی (تلفن گویا):
کاربر می تواند از طریق تماس با شماره های تلفن گویا و وارد کردن شماره سریال بسته آموزشی و کد سخت افزاری سیستمش اقدام به دریافت رمز عبور نماید.

4- فعالسازی از طریق وب سایت:
کاربر می تواند از طریق مراجعه به وب سایت تولید کننده محصول از طریق وب سرویس که از قبل داخل سایت قرار داده شده است اقدام به وارد کردن شماره سریال بسته آموزشی و کد سخت افزاری سیستمش نموده و رمز عبور را دریافت نماید. در این شیوه از فعال سازی بازدید بیشتر وب سایت تولید کننده محتوا از مزایای این شیوه فعالسازی می باشد.

لازم به ذکر است اطلاعات ثبت شده شامل فامیلی ، ایمیل آدرس ، شماره تماس و مشخصات دستگاه کاربران بعداً از داخل پنل کاربری تولید کننده محصول قابل دریافت و آمارگیری می باشد.

قطعه کدهای آنتی دیباگ و ضد اسکرین ریکورد در این قفل وجود دارند.

قفل سخت افزاری ضدرایت:

قفل گذاری به این شیوه به دو مرحله تقسیم می شود:
مرحله اول قبل از تکثیر:
در این مرحله مستر اولیه فقل تولید می شود که شامل قطعه کدهای آنتی دیباگ ، ضد اسکرین کپچرینگ و قرار دادن فایلی اضافه برای لیزر کردن در مرحله بعد می باشد.
هنگام تولید مستر اولیه با دستکاری جدول اطلاعات iso 9660 عملیات مخفی سازی و افزایش حجم مجازی انجام می گردد.

مرحله دوم بعد از تکثیر:
در این مرحله بعد از رایت و تکثیر لوح های آموزشی توسط دستگاهی مخصوص که از طریق لیزر محل فایل اضافه قرارداده شده در دیسک هارا تشخیص می دهد یک خط هلال مانند با میزان عمق پهنا عرض و ارتفاع کاملا دقیق اعمال می شود. این خط به صورت فیزیکی بوده و قابل لمس است.
اعمال این خط از رایت مجدد از روی دیسک جلوگیری می نماید دقت دستگاه اعمال خط بسیار بالا بوده و تقریباً هر 1000 عدد دیسک را در 40 دقیقه قفل گذاری می نماید.
اعمال این خط هیچ تاثیری بر سرعت و یا خوانایی دیسک ها پس از اعمال نخواهد داشت.

قفل سخت افزاری ضدرایت مخصوص پخش در سینمای خانگی:
محصولاتی که در نهایت باید در سینمای خانگی و یا به اصطلاح همان ویدئو پلیر ها پخش شوند الزاماً از این شیوه قفل گذاری استفاده می نمایند. در نهایت دیسک های تولید شده در رایانه و دستگاه های پخش ویدئو پلیر قابل استفاده هستند. با توجه به این که دستگاه های ویدئوپلیر دارای سیستم عامل نیستند اجرای قطعه کدهای ضداسکرین کپچر و آنتی دیباگ بر روی این نوع از قفل امکان پذیر نیست.
این سیستم قفل گذاری نیز دارای دو مرحله قفل از تکثیر و بعد از تکثیر می باشد که عیناً مشابه عملیات قفل سخت افزاری ضدرایت که در بخش بالاتر توضیح دادیم می باشد. پس از تکرار مجدد آن اجتناب می کنیم.

قفل سخت افزاری دانگل:
در این شیوه از قفل گذاری نرم افزار قفل بعد از شناسایی قطعه سخت افزاری مشخصی که باید به دستگاه متصل باشد اقدام به اجرای محتوای اصلی می نماید.
معمولاً این شیوه از قفل گذاری برای محصولاتی که دارای حجم بسیار بالاتر هستند و بر روی usb دیسک ها و هارد دیسک ها ارائه می شوند استفاده می شود.

کپی سی دی قفل دار چاپ و رایت دی وی دی رایت سی دی, جلوگیری از کپی سی دی جلوگیری از رایت سی دی تکثير سی دی, قفل گذاري سي دي قيمت چاپ روي سي دی,

تاريخ نشر مطلب: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳