قفل نرم افزاری
قفل نرم افزاری به شیوه ای از امنیت نرم افزار گفته می شود که از طریق شیوه های نرم افزاری جهت جلوگیری از کپی برداری محتویات حامل های دیتا و محصولات آموزشی مانند انواع قفل نرم افزاری سی دی و دی وی دی ، قفل فلش دیسک و یا حتی فایل های موجود بر بستر اینترنت اعمال می شود. قفل نرم افزاری معمولا دارای لایه های متفاوت امنیتی بوده و به شیوه های مختلف از کپی محتویات اصلی حامل دیتا جلوگیری می کند. برای مثال برای قفل گذاری سی دی و دی وی دی با دستکاری جدول اطلاعات مربوط به فایل ها تغییراتی از قبیل افزایش حجم مجازی ، مخفی سازی های غیر قابل دسترس برای سیستم عامل ، ایجاد بدسکتورهای نرم افزاری و ... از لایه های امنیتی معروف و متداول میباشند.

اعمال قفل نرم افزاری مستلزم داشتن دانش و تجربه در زمینه ایجاد این لایه های مختلف بوده و هرگونه خطا ممکن است باعث خرابی و عدم اجرای محصول در تمامی سیستم ها شود. باید در نظر داشت که محتوای قفل گذاری شده باید بدون نیاز به نصب پیش نیازهای خاص و در تمامی ویندوزهای قدیمی و جدید بدون مشکل اجرا شود.

یکی از پر استقبال ترین شیوه های قفل نرم افزاری قفل گذاری تک کاربره و یا همان قفل فعالسازی می باشد. در این شیوه قفل گذاری خریداران محصول با استفاده از یک شماره سریال که به هنگام خرید در اختیارشان قرار داده میشود می توانند فقط در یک سیستم شخصی قفل را فعال نموده و از محصول استفاده نمایند.

قفل فعالسازی با دارا بودن لایه های امنیتی دیگر مانند خاصیت ضد اسکرین کپچر بودن می تواند از عملکرد نرم افزارهای فیلمبرداری از دسکتاپ جلوگیری کرده و مانع کپی شدن محصولات تصویری از طریق فیلمبرداری مستقیم از دسکتاپ شود.

همچنین لایه آنتی دیباگ این قفل از فعالیت نرم افزارهای دیباگ که معمولا برای هک و دیباگ کدهای قفل نرم افزاری استفاده می شود جلوگیری کرده و امنیت بالایی را برای تولید کننده محصول به ارمغان می آورد.

ایمن گستر نوین با سابقه طولانی فعالیت از سال 1385 در زمینه برنامه نویسی انواع قفل نرم افزاری توانسته است قوی ترین قفل فعالسازی موجود را ارائه نموده و پروژه های بسیار متعددی را در این سال ها قفل گذاری و پشتیبانی نماید.

قفل فعالسازی موجود با داشتن شیوه های فعالسازی متعدد از جمله فعالسازی اتوماتیک اینترنتی ، فعالسازی سامانه پیامکی ، فعالسازی سامانه تلفن گویا و فعالسازی از طریق وبسایت مشتری تمام نیازهای مخاطبین این قفل جهت فعالسازی ساده و همیشه در دسترس را امکان پذیر می نماید.

قفل نرم افزاری به شیوه فعالسازی قابلیت قفل گذاری انواع اتوران ، نرم افزار ، فایل های تصویری ، صوتی ، متنی و ... را داشته و طراحی های اتوران بسیار متنوع و به سلیقه شخصی تولید کننده را امکان پذیر می نماید.

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی در مورد قفل نرم افزاری فعالسازی به صفحه توضیحات قفل فعالسازی مراجعه نمایید.

Copyright © 2016 Imen Gostar Novin