قفل سخت افزاری
قفل سخت افزاری به شیوه ای از امنیت نرم افزار گفته می شود که از طریق شیوه های سخت افزاری جهت جلوگیری از کپی برداری محتویات حامل های دیتا و محصولات آموزشی مانند انواع قفل سخت افزاری سی دی و دی وی دی ، قفل دانگل و ... اعمال می شود. قفل سخت افزاری معمولا دارای لایه های متفاوت امنیتی بوده و به شیوه های مختلف از کپی محتویات اصلی حامل دیتا جلوگیری می کند. برای مثال برای قفل گذاری سی دی و دی وی دی با دستکاری جدول اطلاعات مربوط به فایل ها تغییراتی از قبیل افزایش حجم مجازی ، مخفی سازی های غیر قابل دسترس برای سیستم عامل ، ایجاد بدسکتورهای سخت افزاری و ... از لایه های امنیتی معروف و متداول میباشند.

اعمال قفل سخت افزاری مستلزم داشتن دانش و تجربه در زمینه ایجاد این لایه های مختلف بوده و هرگونه خطا ممکن است باعث خرابی و عدم اجرای محصول در تمامی سیستم ها شود. باید در نظر داشت که محتوای قفل گذاری شده باید بدون نیاز به نصب پیش نیازهای خاص و در تمامی ویندوزهای قدیمی و جدید بدون مشکل اجرا شود.

یکی از پر استقبال ترین شیوه های قفل سخت افزاری قفل گذاری ضدرایت می باشد. در این شیوه قفل گذاری خریداران محصول بدون نیاز به کد و یا سریال می توانند از محصول استفاده نمایند.

قفل سخت افزاری ضدرایت با دارا بودن لایه های امنیتی دیگر مانند خاصیت ضد اسکرین کپچر بودن می تواند از عملکرد نرم افزارهای فیلمبرداری از دسکتاپ جلوگیری کرده و مانع کپی شدن محصولات تصویری از طریق فیلمبرداری مستقیم از دسکتاپ شود.

همچنین لایه آنتی دیباگ این قفل از فعالیت نرم افزارهای دیباگ که معمولا برای هک و دیباگ کدهای قفل سخت افزاری استفاده می شود جلوگیری کرده و امنیت بالایی را برای تولید کننده محصول به ارمغان می آورد.

ایمن گستر نوین با سابقه طولانی فعالیت از سال 1385 در زمینه برنامه نویسی انواع قفل سخت افزاری توانسته است قوی ترین قفل سخت افزاری ضدرایت موجود را ارائه نموده و پروژه های بسیار متعددی را در این سال ها قفل گذاری و پشتیبانی نماید.

قفل سخت افزاری به شیوه ضدرایت قابلیت قفل گذاری انواع اتوران ، نرم افزار ، فایل های تصویری ، صوتی ، متنی و ... را داشته و طراحی های اتوران بسیار متنوع و به سلیقه شخصی تولید کننده را امکان پذیر می نماید.

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی در مورد قفل سخت افزاری فعالسازی به صفحه توضیحات قفل ضدرایت مراجعه نمایید.

Copyright © 2016 Imen Gostar Novin